Birželio 16–20 dienomis Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis dalyvavo mokinių mainų programoje Vokietijoje, kur viešėjo pas Mauricijaus gimnazijos bendruomenę Bürene. Ši kelionė tapo puikia galimybe ne tik pažinti Vokietijos kultūrą, tradicijas ir kasdienį gyvenimą, bet ir užmegzti naujas draugystes. Mokiniai lankėsi Paderborno ir Lippstadto miestuose, susipažino su jų istorija, aplankė didžiausią pasaulyje kompiuterių muziejų „Heinz Nixdorf MuseumsForum“, dalyvavo įvairiose bendrose veiklose su vokiečių bendraamžiais.
Svarbiausia, kad ši savaitė buvo kupina bendravimo, naujų patirčių ir prasmingų pažinčių, kurios dar labiau sustiprino ilgametę abiejų mokyklų partnerystę.


