-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Ignalinos Jaunieji  paramedikai skina pergales

Ignalinos Jaunieji paramedikai skina pergales

Dvi Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos Jaunųjų paramedikų komandos, lydimos vadovių Ingos Žilo, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokyklose, Astos Urbanaitės, gimnazijos vokiečių kalbos mokytojos metodininkės, karjeros specialistės ir Gabijos Šilinikaitės, MOPT jaunųjų paramedikų vadovės, dalyvavo Prienų rajone, „Šaltupio“ sodyboje, vykusiose Nacionalinėse Jaunųjų paramedikų varžybose 2024.
Jaunuolių laukė rimti išbandymai, kad juos įveiktų, turėjo pademonstruoti ne tik teorines pirmosios pagalbos žinias, bet ir praktinius įgūdžius teikti pagalbą nukentėjusiems bei greitą reakciją. Varžybų situacijos buvo labai realistiškos ir sudėtingos: miokardo infarktas, automobilio avarijoje nutraukta galūnė, pilvo sužeidimas, daugybiniai sužeidimai, apsinuodijimai, lūžiai ir t.t. Varžybų organizatoriai pasistengė dalyviams sukurti ekstremalias sąlygas. Sunku, bet tuo pat metu ir labai įdomu buvo dalyvauti naktiniuose budėjimuose ir suteikti pirmąją pagalbą pasišviečiant žibintuvėliais.
Šių varžybų metu jaunuoliai ir pasitikrino savo žinias, parodė, ko yra išmokę, ir mokėsi naujų pagalbos teikimo būdų. Varžybose dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos miestų, labai džiugu, kad jau ne pirmus metus ignaliniečiai tampa šių varžybų prizininkais ir nugalėtojais. Ir šiemet dvi Ignalinos Česlovo Kudabos Jaunųjų paramedikų komandos iškovojo dvi prizines vietas: III vietą užėmė jau ne pirmus metus varžybose dalyvaujanti komanda – Paulius Kolosovas, IIIa, Augustė Česokaitė, IIIa, Eglė Sidorenkaitė, IIIa, o varžybų nugalėtojais tapo jauniausi paramedikų būrelio nariai – Justas Vitkauskas, Ib, Gabija Gimbickaitė, Ic, ir Augustė Urbonaitė Ic. Sveikiname nugalėtojus ir labai džiaugiamės, kad Jaunieji paramedikai paneigia mitą apie mažus mirštančius miestelius ir nykų provincijos gyvenimą. Mažas miestelis Ignalina augina aktyvų, kūrybingą ir talentingą jaunimą!

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content