-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Gimnazijoje vyko Šviesos ir žodžio šventė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti

Gimnazijoje vyko Šviesos ir žodžio šventė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti

Lapkričio 13–17 d. gimnazijoje vyko Šviesos ir žodžio šventė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Pagrindinė šios savaitės idėja – tamsoje užsidegti žvakutes ir skaityti Šiaurės šalių literatūros kūrinius. Šių metų tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Dauguma vaikų, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena laukimo jausmą, džiaugsmą, šilumą, bendrystę, Kalėdų Senelį ir, žinoma, dovanas po eglute.
Mažieji mūsų skaitytojai, 4 klasių mokiniai, su mokytojomis R. Papšienė ir I. Šuminienė rytą praleido bibliotekoje, prie žvakių šviesos, jaukiai susibūrę, klausė įdomių tekstų apie Kalėdas, kuriuos skaitė ir papasakojo, kaip švenčiamos Šv. Kalėdos Šiaurės šalyse, kokios jų tradicijos, III a klasės mokiniai – Paulius ir Gabrielė. Renginio pabaigoje mokiniams buvo skirta užduotis – nupiešti dovaną, kurios laukia iš Kalėdų Senelio.
5–7 klasių mokiniai skaitė ištrauką iš Astrid Lindgren knygos „Naujos Emilio išdaigos“, o 8 klasių ir Ia klasės mokiniai iš Ingvild H. Rishøi knygos „Stargeitas: Kalėdų pasaka“.
Tai puikus kultūros projektas, kuriuo siekiama puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content