Projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veikla

Projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ vyresniosios ambasadorės istorijos mokytojos Audronė ir Vida trečiųjų klasių gimnazistams vedė pamoką apie Europos Sąjungos šalyse visus metus vykstančią konferenciją dėl Europos ateities ir paskatino pateikti pasiūlymą. Mokiniai nutarė diskutuoti apie ES ginkluotųjų pajėgų reikalingumą, remdamiesi Rusijos karo prieš Ukrainą aktualijomis, kai Europos Sąjunga savo Rytų partnerystės šaliai negali efektyviai padėti apsiginti nuo agresijos. Dvi gimnazistų grupės išvardijo nemažai argumentų, prieštaraujančių ginkluotųjų pajėgų kūrimui, bet kitos dvi grupės atrėmė jų argumentus ir galiausiai buvo sutarta, kad to reikalauja naujai susiklosčiusi situacija Europoje ir bent ginkluotų taikdarių pajėgos turėtų būti sukurtos. Tokį pasiūlymą trečiokai nutarė paskelbti konferencijoje dėl Europos ateities.