Gimnazistai mokėsi rišti šiaudinius sodus

Balandžio 14 d. gimnazistai Atviroje jaunimo erdvėje mokėsi rišti šiaudinius sodus. Nuo seno žinoma, kad sodai buvo labai svarbi mūsų tautos dalis, o šiaudas žmogų lydėdavo nuo pat kūdikystės. Taip pat sodai būdavo veriami ruošiantis šv. Velykoms, todėl šią tradiciją svarbu išlaikyti kaip itin reikšmingą mūsų lietuviškai kultūrai.
Buvusi technologijų mokytoja Danutė Zubrickienė mokė įvairaus amžiaus mokinius ir vieną mokinę iš Ukrainos bei mokytoją Reginą sodų rišimo technikos. Taip pat sužinojo apie sodus kaip sakraliojo meno rūšį, kultūros bei tradicijų puoselėjimą rišant šiaudinius sodus.
Užsiėmimą organizavo gimnazijos ateitininkai. Priemonės finansuojamos naudojant Ignalinos Kolpingo šeimos vykdomo projekto „Iš kartų lobyno“ lėšas.